ZIOŁOWE KĄPIELE

About This Project


Ziołowe kąpiele mają długą tradycję oraz szerokie zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce naturalnej – ożywiają, orzeźwiają, pobudzają. To także fantastyczny relaks.

Najlepiej służy kąpiel na wolnem powietrzu, mianowicie na słońcu. Jeżeli sobie ktoś zaraz po kąpaniu na wolnem powietrzu przez kilka minut ruch sprawia, wtenczas wyssają promienie słoneczne z skóry gorliwie wilgoć, a bezpośrednie zetknięcie się powietrza z skórą działa na nią nadzwyczaj podbudzająco i ożywiająco. Kąpiele takie słoneczne powinno się częściej brać.

Bilz F. E. “Nowe Lecznictwo Przyrodnicze” ok. 1900 r.

Do kąpieli stosujemy wywar z roślin pozyskanych

na łąkach Warmii i Mazur.

Kto się czuje niezdrowym, niechaj zaniecha kąpieli! także krótko po jedzeniu nie radzimy jej. (…) Najpotrzebniejszą sprawą u zdrowego człowieka jest zamiana materji. Regularna kąpiel podtrzymuje i podbudza ją. Takie osoby, które się często kąpią, są po każdej kąpieli jakoby nowonarodzonemi. Umysł i ciało otrzymują błogą sprężystość i odporność, która nam życie napełnione niejednem złudzeniem i przykrością mimo to w różowem przedstawia świetle. Bo tylko zdrowy człowiek żyje pełno i cało, tylko zdrowy człowiek jest bogatym, a miljoner jest pożałowania godną istotą, jeżeli mu braknie najkosztowniejsze dobro życia, zdrowie

Bilz F. E. „Nowe Lecznictwo Przyrodnicze” ok. 1900 r.

Realizowane przez

Dostępność / Rezerwacja

Kąpiel dla par

240 zł

Seanse

Nie więcej niż dwa seanse dziennie.

Category
Miejsca
Tags
kąpiele, las, slow spa, slowlife, slwo life, spa, stare wanny, ziołowe kąpiele