ZIOŁOWE KĄPIELE

About This Project


Ziołowe kąpiele mają długą tradycję oraz szerokie zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce naturalnej – ożywiają, orzeźwiają, pobudzają. To także fantastyczny relaks.

Najlepiej służy kąpiel na wolnem powietrzu, mianowicie na słońcu. Jeżeli sobie ktoś zaraz po kąpaniu na wolnem powietrzu przez kilka minut ruch sprawia, wtenczas wyssają promienie słoneczne z skóry gorliwie wilgoć, a bezpośrednie zetknięcie się powietrza z skórą działa na nią nadzwyczaj podbudzająco i ożywiająco. Kąpiele takie słoneczne powinno się częściej brać.

Bilz F. E. “Nowe Lecznictwo Przyrodnicze” ok. 1900 r.

Do kąpieli stosujemy wywar z roślin pozyskanych

na łąkach Warmii i Mazur.

Kto się czuje niezdrowym, niechaj zaniecha kąpieli! także krótko po jedzeniu nie radzimy jej. (…) Najpotrzebniejszą sprawą u zdrowego człowieka jest zamiana materji. Regularna kąpiel podtrzymuje i podbudza ją. Takie osoby, które się często kąpią, są po każdej kąpieli jakoby nowonarodzonemi. Umysł i ciało otrzymują błogą sprężystość i odporność, która nam życie napełnione niejednem złudzeniem i przykrością mimo to w różowem przedstawia świetle. Bo tylko zdrowy człowiek żyje pełno i cało, tylko zdrowy człowiek jest bogatym, a miljoner jest pożałowania godną istotą, jeżeli mu braknie najkosztowniejsze dobro życia, zdrowie

Bilz F. E. „Nowe Lecznictwo Przyrodnicze” ok. 1900 r.

Realizowane przez

Category
Miejsca
Tags
kąpiele, las, slow spa, slowlife, slwo life, spa, stare wanny, ziołowe kąpiele